. Hrachov - vše o obci

Kulturní život

Ochotnický spolek

Ochotnický spolek byl založen kolem roku 1930, byl veden předsedou, po boku měl jednatele a pokladníka.

Divadelní představení se zprvu hrála nad vesnicí u rybníka a později v hospodě "U Hronů" (dnes obytný dům).Představení se hrálo zdarma nebo jen za malý peníz, za který se potom kupovalo vybavení.
Režií se ujímali učitelé ze zdejší školy. Když však začala škola upadat, představení režírovali starší a zkušenější herci.
Hrálo se od 14 a 19 hodin.Divadlo mělo ve vlastnictví dřevěné kozy, prkna a sloupy, věci z kterých se zhotovilo před představením jeviště, na sloupy se věsili kulisy.Kulisy byli taktéž v jejich majetku, zhotovili se pomalováním plátna, které bylo před tím upevněno na dřevěný rám.

Ochotnický spolek běžel asi až do roku 1950, kdy ho převzal svaz mládeže.Divadlo zanedlouho potom upadlo.

Promítání filmů

Promítání jednak školními aparáty ve Svatém Janě a Hrachově a jednak při mnohých zájezdech putovního kina od svazu Československo-sovětského přátelství, které několikrát zavítalo do osady Hrachov, ale i Drážkov.

Zdroj: Obecní kronika a vlastní text. Warning: include_once(bottom.incp): failed to open stream: No such file or directory in /DISK2/WWW/hrachov.cz/www/hkult.php on line 20 Warning: include_once(): Failed opening 'bottom.incp' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php70/lib/php') in /DISK2/WWW/hrachov.cz/www/hkult.php on line 20